Kaimo turizmas

Apie sodybą

 

Aiseto ežeras

Tai ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir kasdieninės rutinos. Čia galima atrasti ramybę, malonią ir savitą aplinką. Mūsų sodyba įsikūrusi ant vaizdingo Aiseto ežero kranto Šnieriškėlių k., Mindūnų sen., Molėtų rajono šiaurės rytuose, ramioje, atokioje vietoje, Labanoro girioje.

Bendras miegamų vietų skaičius – 24-26.

Vietų be nakvynės – 40.

Bendras sodybos plotas – 73 arai.

 Apgyvendinimo sąlygos

Aptvertoje sodybos teritorijoje yra 3 skirtingo dydžio nameliai su pilnai įrengtomis virtuvėlėmis, tualetais, dušinėmis. Bendras miegamų vietų skaičius – iki 26, tačiau poilsiauti ir pramogauti gali ir daugiau žmonių. Yra galimybė statyti palapinių miestelį arba organizuoti savo poilsį be nakvynės. Tai puiki vieta šventėms, pobūviams.

Maistą galima ruošti, pasinaudojant  tiek prie ežero įrengta laužaviete, tiek nameliuose esančiomis el. viryklėmis. Smaguriauti pagamintu maistu galima ir lauke įrengtoje pavėsinėje, pasimėgaujant nuostabia Aiseto ežero panorama.

Pramogos

Sodyboje laukiame svečių – aktyvaus poilsio mėgėjų. Nuomojame baidares, valtis, vandens dviračius. Taip pat  galima žaisti krepšinį, futbolą, čia pat yra įrengtos tinklinio ir badmintono aikštelės. 

Žvejai čia nenuobodžiaus. Aiseto ežere gausu karšių, lydekų, lynų ir kuojų. Galima žvejoti tiek nuo kranto, tiek pasinaudojus sodyboje esančiomis valtimis.

Vakarėjantis Aisetas

Žūklės vietos kuo įvairiausios, tinkamos išmėginti skirtingus metodus:  nuo negilių, žolėmis apaugusių lydekynų, iki 10-20 metrų duobių, kur “ganosi” karšių bandos. Laimikį galėsite iškepti laužavietėje arba išvirti skanią žuvienę  įrengtose virtuvėlėse.

Įsikūrėme Labanoro girioje, todėl, vos žengus kelis žingsnius nuo sodybos,  galima rasti galybę grybų ir įvairiausių uogų. Karščio mėgėjams yra įrengti pirtis ir japoniškas kubilas.

Apie Aiseto ežerą. Aisetas – ilgas ir vingiuotas ežeras,  2 km į pietus nuo Saldutiškio, 5 km į šiaurę nuo Labanoro. Ilgis šiaurės rytų-pietvakarių kryptimi 16 km (vienas ilgiausių Lietuvoje), didžiausias plotis 0,6 km.  Vidutinis gylis 10,4 m (didžiausias gylis – 40 m prie Gatakiemio kaimo). Aiseto kilmė – ledyninė. Aiseto rina yra ilgiausia Lietuvoje. Krantai vingiuoti, statūs, 8–15 m aukščio, apaugę mišku. Vandens skaidrumas vasarą iki 3 m. Paviršinis šilto vandens sluoksnis vidurvasarį siekia apie 5 m gylį. Ežere yra penkios salos, kurių bendras plotas 1,8 ha. Šiaurėje Aisetas 200 m pločio sąsiauriu jungiasi su Galuonio ežeru. Per Aisetą teka Kiauna, Aisetos upė. Įteka Alnė, Vyžinta, 4 bevardžiai upeliukai.

Pastaba. Prieš atvykstant poilsiauti ar pramogauti į mūsų sodybą, prašome susipažinti su Gaisrinės saugos ir saugaus elgesio taisyklėmis. Šios taisyklės yra pateiktos kiekviename sodybų kambaryje (namelyje) ir interneto svetainėje http://beveka.lt/?page_id=1085

Į viršų

Comments are closed.